23/3/2020 Οδηγίες εγγραφής μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ)

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

1. Η είσοδός σας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (sch.gr), για την εγγραφή σας,  χρειάζεται κάποιες φορές υπομονή διότι είναι αργό στη χρήση του.

2. Επίσης σας γνωρίζουμε ότι η λειτουργία παραλαβής των  email που στέλνετε καθώς και αυτών που σας στέλνουμε για ενημέρωση ή για απάντηση γίνεται μέσω του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου.

Συνεπώς οι όποιες πιθανές καθυστερήσεις δεν οφείλονται σε εμάς. Απαντούμε άμεσα όταν αυτό είναι δυνατό.

3. Η ηλεκτρονική λειτουργία των σχολείων στηρίζεται στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

4. Οι Αριθμοί Μητρώου των παιδιών σας βρίσκονται στον Έλεγχο Προόδου που έχετε πάρει για τις τάξεις Γ΄- Δ΄ - Ε΄- ΣΤ΄. Για τους μαθητές των τάξεων Α΄και Β΄ μπορείτε να στείλετε email στο σχολείο για να σας τους στείλουμε.

Σας ευχαριστούμε

Γρ. Δάσκος