Εορτασμός επετείου "25ης Μαρτίου 1821"

Με λαμπρότητα πραγματοποιήθηκε ο εορτασμός για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου στο σχολείο μας. Την Παρασκευή 23 Μαρτίου 2018 οι μαθητές/τριες της Γ΄ τάξης, με θεατρικά δρώμενα και τραγούδια θύμισαν τα γεγονότα της Επανάστασης του 1821, υπό την καθοδήγηση των εκπ/κών κ.κ. Καλαθέρη Μαγδαληνής, Σίσκου Χρυσάνθης και της εκπ/κού μουσικής κ. Σάρλη Νατάσσας.

Στη συνέχεια η Σημαία του σχολείου παρέστη στην κατάθεση στεφάνων, στο Ηρώο Πεσόντων στην πλατεία Αγίου Νικολάου.

Την Κυριακή  25 Μαρτίου 2018, οι μαθητές/τριες των Ε΄και Στ΄ τάξεων, συμμετείχαν στην καθιερωμένη παρέλαση στην παραλία Χαλκίδας, με τη συνοδεία του εκπ/κου φυσικής αγωγής κ Αν.Ντάρλα.